Grundfos Pompa Magna1 40-80 F220 PN6/10
Grundfos Pompa Magna1 40-80 F220 PN6/10
Magna 1 este o pompa de circulare destinata vehicularii lichidelor in sisteme de incalzire cu debite variabile, unde este de dorit optimizarea setarii punctului de functionare al pompei, reducand astfel costurile cu energia.
Pompa Grundfos Magna 1 este destinata circulatiei lichidelor in: incalzire, racire, apa calda menajera, sisteme cu pompe de caldura din sursa geotermala.
Aceasta prezinta cateva functii caracteristice: control proportional al presiunii, control al presiunii constant, regim de curba constanta/turatie constanta, nu este necesara protectia externa a motorului, interval larg de temperaturi in care temperatura lichidului si temperatura mediului inconjurator sunt independente intre ele.
Caracteristici principale: material fontă, racord Flanșă, diametru DN 40 mm.
Specificații tehnice
| Material carcasă | Fontă |
| Material carcasă pompă | Fontă |
| Debitul nominal | 11.44 m³/h |
| Inaltime de refulare la debit nominal | 49.02 kPa |
| Diametru nominal | DN 40 |
| Racord | Flanșă |
| Clasa de compresie a articolelor | PN 10 |
| Clasa de compresie a flanșei | PN 10 |
| Tensiune de conectare | 1 x 230 V |
| Frecvență | 50/60 Hz |
| Puterea de intrare a motorului (P1) pe motor | 267.0 kW |
| Indice de eficiență energetică (EEI) | 0.2 |
| Dimensiune racord carcasă pompă | DN 40 |
| Lungime constructivă | 220 mm |
| Grad de protecție (IP) | IPX4 |
Nu au fost găsite recenzii
