Grundfos Pompa Comfort UP 15-14 B PM
Grundfos Pompa Comfort UP 15-14 B PM
Pompele Grundfos COMFORT sunt destinate special sistemelor de apa calda menajera in case pentru una si si doua familii.
Pompele sunt echipate cu motoare sferice.
Spre deosebire de motoarele conventionale cu rotor in colivie, motorul sferic nu are un arbore rotativ cu lagar.
Statorul transfera campul magnetic rotorului in partea pompei care pune apa in miscare.
Pompa este adecvata numai pentru sistemele de apa calda sub presiune.
Partea pompei care pune apa in miscare este separata ermetic de stator cu ajutorul unui separator sferic din otel inoxidabil.
Caracteristici principale: material alamă, racord Filet interior cilindric BSPP-G (ISO 228-1), diametru DN 15 mm.
Specificații tehnice
| Material carcasă pompă | Alamă |
| Material carcasă | Alamă |
| Debitul nominal | 0.41 m³/h |
| Inaltime de refulare la debit nominal | 8.82 kPa |
| Diametru nominal | DN 15 |
| Racord | Filet interior cilindric BSPP-G (ISO 228-1) |
| Clasa de compresie a articolelor | PN 10 |
| Clasa de compresie a flanșei | PN 10 |
| Tensiune de conectare | 1 x 230 V |
| Frecvență | 50/60 Hz |
| Puterea de intrare a motorului (P1) pe motor | 7.0 kW |
| Indice de eficiență energetică (EEI) | 0 |
| Dimensiune racord carcasă pompă | 1/2 inci |
| Lungime constructivă | 80 mm |
| Grad de protecție (IP) | IP44 |
Nu au fost găsite recenzii
