Grundfos Pompa Alpha3 25-40 180
Grundfos Pompa Alpha3 25-40 180
Pompa de de circulatie Grundfos Alpha 3 este destinata circularii apei in sisteme de incalzire si sisteme de apa calda menajera, precum si in sisteme de apa rece si aer conditionat (sistemele de apa rece sunt definite ca sisteme unde temperatura ambientala este mai scazuta decat temperatura lichidului pompat).
ALPHA3 este cea mai noua inovatie Grundfos din cadrul pompelor de circulatie pentru uz casnic. Aceasta pompa insumeaza calitatea Grundfos, asigura instalarea usoara, eficienta de inalta clasa si functionarea fiabila chiar si in conditii dificile. Pentru a beneficia de toate functiile ALPHA3 instalatorii au nevoie de dispozitivul ALPHA Reader si de aplicatia Grundfos GO Balance app. Impreuna, sistemul de ultima generatie ALPHA3 ajuta instalatorii sa efectueze echilibrarea hidraulica foarte rapid si cu precizie.
Caracteristici principale: material fontă, racord Filet exterior cilindric BSPP-G (ISO 228-1), diametru DN 25 mm.
Specificații tehnice
| Material carcasă pompă | Fontă |
| Material carcasă | Fontă |
| Debitul nominal | 1.5 m³/h |
| Inaltime de refulare la debit nominal | 19.71 kPa |
| Diametru nominal | DN 25 |
| Racord | Filet exterior cilindric BSPP-G (ISO 228-1) |
| Clasa de compresie a articolelor | PN 10 |
| Clasa de compresie a flanșei | PN 10 |
| Tensiune de conectare | 1 x 230 V |
| Frecvență | 50/60 Hz |
| Puterea de intrare a motorului (P1) pe motor | 18.0 kW |
| Indice de eficiență energetică (EEI) | 0.15 |
| Dimensiune racord carcasă pompă | 1 1/2 inci |
| Clasă de eficiență energetică | A |
| Lungime constructivă | 180 mm |
Nu au fost găsite recenzii
