Purmo Kit Reglare Temperatura Tempco Fix Eco 3
Purmo Kit Reglare Temperatura Tempco Fix Eco 3
Dotări:
- pompă cu eficiență energetică ridicată
- cap termostatic cu tub capilar şi bulb
- termostat de siguranță
- aerisitor automat
- termometru
- ventil de echilibrare hidraulică
- 2 racorduri olandez
Pompa Grundfos UPM3 Auto L 25-50 este o pompă de înaltă eficiență energetică, este foarte ușor de parametrizat cu ajutorul unui singur buton, pentru a se adapta nevoilor de pompare din instalația dumneavoastră. Indicațiile modului de funcționare şi a eventualelor erori sunt realizate cu ajutorul ledurilor montate pe partea frontală. Pompa poate funcționa în oricare din cele 3 moduri de lucru: presiune constantă, presiune variabilă și curbă de funcționare constantă.
Prin intermediul capului termostatic cu tub capilar și bulb, se poate regla temperatura dorită a agentului termic vehiculat prin instalație. Interval de valori 25°C - 65°C, setare din fabrică 50°C.
Termostatul de siguranță precablat şi montat din fabrică are rolul de a proteja instalația de încălzire împotriva circulației agentului termic prea fierbinte. Termostatul este presetat la 55°C, si există posibilitatea modificării acestei valori cu ajutorul unei șurubelnițe. Interval de valori 0°C -60°C (+/- 3°C), histerezis 4°C +/- 2°C, grad protecție IP 40, capacitate releu 16A(5) 250Vca.
Caracteristici principale: presiune max 10 bar, material alamă, dimensiuni 382x192 mm.
Specificații tehnice
| Material | Alamă |
| Poziție conexiune primară | Altele |
| Diametru nominal racord primar | 1 inch (25) |
| Presiune de lucru max. | 10 bar |
| Extensibil | Nu |
| Cu pompă de circulație | Da |
| Cu termometru | Da |
| Cu suport de fixare pe perete | Nu |
| Lățime | 192 mm |
| Înălțime | 382 mm |
Nu au fost găsite recenzii
