Vaillant Cazan Combi Ecotec Plus Vuw 40CS/1-5
Vaillant Cazan Combi Ecotec Plus Vuw 40CS/1-5
Noul ecoTEC plus a fost imbunatatit - cu cele mai noi tehnologii, unice in clasa sa, ofera o solutie de incalzire fiabila pentru astazi si maine.
Raportul sau optim performanta-pret il face intotdeauna cea mai buna alegere.
Datorita noii sale functii inteligente „IoniDetect”, aparatul gestioneaza singur tipul de gaz si calitatea fluctuanta a acestuia.
Un alt avantaj estereprezentat de designul compact: spre exemplu, ecoTEC plus cu puteri ridicate va fi ideal pentru inlocuirea economica din punct de vedere al spatiului al centralelor vechi.
Caracteristici principale: presiune max 3 bar, dimensiuni 720x440 mm.
Specificații tehnice
| Material schimbător de căldură | Aluminiu |
| Cameră de ardere închisă | Da |
| Condensare | Da |
| Putere nominală, 80-60 °C | 34.8 kW |
| Putere nominală, 50-30 °C | 37.7 kW |
| Capacitate reglabilă de încălzire | Da |
| Potrivit pentru gaze naturale | Da |
| Potrivit pentru metan | Da |
| Controler arzător, modulant | Da |
| Temperatură max. de alimentare (temperatură de funcționare) | 80 °C |
| Temperatură min. de retur | 30 °C |
| Presiune lucru min. | 0.7 bar |
| Presiune de lucru permisă max. | 3 bar |
| Debit de apă caldă menajeră (ACM) conform EN 13203-1 | 19.4 l/min |
| Circuit de pompare încorporat | Da |
Nu au fost găsite recenzii
