Uniline Cazan Otel Biomasa Nelemnoasa T-5 - 78KW
Uniline Cazan Otel Biomasa Nelemnoasa T-5 - 78KW
Cazanele UNILINE ‘T’ au fost realizate pentru sistemele de incalzire cu apa calda.
Sunt potrivite pentru asigurarea incalzirii prin sistem gravitational sau prin pompare la case, sere, ateliere, hale de lucru.
A fost proiectat pentru arderea cu un randament bun a combustibililor solizi: carbine brun, lignit, brichete , respectiv busteni de lemn.
Caracteristici principale: putere 78000 W, dimensiuni 1335x705 mm.
Specificații tehnice
| Material rezervor cazan | Oțel |
| Potrivit pentru lemne de foc | Da |
| Putere nominală | 78.0 kW |
| Șemineu căptușit cu ceramică | Nu |
| Lungime max. lemne de foc | 650 mm |
| Tensiune de conectare | 230.0 V |
| Sistem de ieșire a presiunii max. de lucru | 2 bar |
| Sistem de ieșire a temperaturii max. de lucru | 90 °C |
| Dimensiune racord evacuare gaze arse | 200 mm |
| Temperatura max. a gazelor de ardere | 286 °C |
| Cu termometru | Da |
| Manometru încorporat | Da |
| Cu dispozitiv de limitare a curentului de aer | Nu |
| Înălțime | 1335 mm |
| Lățime | 705 mm |
Nu au fost găsite recenzii
