Uniline Cazan Otel Biomasa Nelemnoasa S-48 B - 48KW
Uniline Cazan Otel Biomasa Nelemnoasa S-48 B - 48KW
Centralele termice UNILINE model S au fost fabricate pentru a fi utilizate in sisteme de incalzire care folosesc agent termic pentru incalzire apa calda.
Aceste centrale termice sunt potrivite pentru asigurarea incalzirii printr-un sistem de incalzire gravitational, tip termosifon, sau prin circulatie fortata cu pompe.
Centralele termice UNILINE model S pot fi folosite la toate tipurile de constructii rezidentiale sau industriale (case, sere, ateliere, hale de productie, etc).
Putere nominală (kW): 48
Dimensiunea ușii camerei de ardere (mm): 310 x 310
Randament (%): 76
Încărcare - golire (inch): 1/2
Racord intrare-ieșire (inch): 2
Diametru ieșire gaze arse (mm): 180
Dimensiuni cazan (I x L x A) (mm): 1167 x 710 x 800
Greutate (kg): 330
Presiune de funcționare (bar): 2
Temperatura de funcționare (minim / maxim) (grd. C): 50 / 90
Presiune de probă (bar): 4
Pierdere de presiune (mbar): 0.2
Dimensiunea camerei de ardere (I x L x A) (mm): 590 x 480 x 500
Caracteristici principale: putere 48000 W, dimensiuni 1167x690 mm.
Specificații tehnice
| Material rezervor cazan | Oțel |
| Potrivit pentru lemne de foc | Da |
| Putere nominală | 48.0 kW |
| Șemineu căptușit cu ceramică | Nu |
| Lungime max. lemne de foc | 590 mm |
| Tensiune de conectare | 230.0 V |
| Sistem de ieșire a presiunii max. de lucru | 2 bar |
| Sistem de ieșire a temperaturii max. de lucru | 90 °C |
| Dimensiune racord evacuare gaze arse | 180 mm |
| Temperatura max. a gazelor de ardere | 315 °C |
| Cu termometru | Da |
| Manometru încorporat | Da |
| Cu dispozitiv de limitare a curentului de aer | Nu |
| Înălțime | 1167 mm |
| Lățime | 690 mm |
Nu au fost găsite recenzii
