Uniline Cazan Otel Biomasa Nelemnoasa S-43 B - 43KW
Uniline Cazan Otel Biomasa Nelemnoasa S-43 B - 43KW
Centralele termice UNILINE model S au fost fabricate pentru a fi utilizate in sisteme de incalzire care folosesc agent termic pentru incalzire apa calda.
Aceste centrale termice sunt potrivite pentru asigurarea incalzirii printr-un sistem de incalzire gravitational, tip termosifon, sau prin circulatie fortata cu pompe.
Centralele termice UNILINE model S pot fi folosite la toate tipurile de constructii rezidentiale sau industriale (case, sere, ateliere, hale de productie, etc).
Caracteristici principale: putere 43000 W, dimensiuni 1167x595 mm.
Specificații tehnice
| Material rezervor cazan | Oțel |
| Potrivit pentru lemne de foc | Da |
| Putere nominală | 43.0 kW |
| Șemineu căptușit cu ceramică | Nu |
| Lungime max. lemne de foc | 590 mm |
| Tensiune de conectare | 230.0 V |
| Sistem de ieșire a presiunii max. de lucru | 2 bar |
| Sistem de ieșire a temperaturii max. de lucru | 90 °C |
| Dimensiune racord evacuare gaze arse | 180 mm |
| Temperatura max. a gazelor de ardere | 314 °C |
| Cu termometru | Da |
| Manometru încorporat | Da |
| Cu dispozitiv de limitare a curentului de aer | Nu |
| Înălțime | 1167 mm |
| Lățime | 595 mm |
Nu au fost găsite recenzii
