Uniline Cazan Otel Biomasa Nelemnoasa S-33 B - 33KW
Uniline Cazan Otel Biomasa Nelemnoasa S-33 B - 33KW
Centrala termica pe combustibil solid UNILINE S-33 kW
Centralele termice UNILINE model S au fost fabricate pentru a fi utilizate in sisteme de încălzire care folosesc agent termic pentru incalzire apă caldă. Aceste centrale termice sunt potrivite pentru asigurarea încălzirii printr-un sistem de incalzire gravitaţional, tip termosifon, sau prin circulatie fortata cu pompe. Centralele termice UNILINE model S pot fi folosite la toate tipurile de constructii rezidentiale sau industriale (case, sere, ateliere, hale de productie, etc).
Centralele termice UNILINE model S au fost proiectate pentru arderea cu un randament ridicat a tuturor tipurilor de combustibili solizi: cărbune brun, lignit, brichete respectiv buşteni de lemn. Datorită uşii de alimentare cu dimensiuni mari aceste centrale termice se pot alimenta usor cu combustibili şi pot fi uşor curăţate in interior.
Având o cameră de ardere cu dimensiuni mari, aceste centrale termice pot fi alimentate cu o cantitate mare de combustibil si au durate mari de functionare intre doua incarcari succesive.
Corpul cazanului este realizat din tablă de oţel de grosimea de 3 mm şi 5 mm, prin îndoire la margini şi legături sudat
• Uşile cazanului (3 buc) au fost realizate din fontă şi satisfac toate cerinţele solicitate pentru exploatarea cazanelor (curăţare,alimentare, eliminare cenuşă, reglare aer).
• Focarul centralei termice este confectionat din tablă de oţel cu grosimea de 5 mm. Uşa camerei de ardere şi a cenusarului, precum si grătarele de ardere sunt fabricate din fonta. Centralele termice UNILINE model S sunt dotate cu un înveliş exterior termoizolat vopsit. Centralele termice UNILINE model S în afară de curăţarea periodica a cenusarului, nu necesită alte operatii de întreţinere speciale.
Combustibil recomandat:
• Cărbune
• Lemn de foc
• Deşeuri casnice
Caracteristici principale: putere 33000 W, dimensiuni 1130x490 mm.
Specificații tehnice
| Material rezervor cazan | Oțel |
| Potrivit pentru lemne de foc | Da |
| Putere nominală | 33.0 kW |
| Șemineu căptușit cu ceramică | Nu |
| Lungime max. lemne de foc | 480 mm |
| Tensiune de conectare | 230.0 V |
| Sistem de ieșire a presiunii max. de lucru | 2 bar |
| Sistem de ieșire a temperaturii max. de lucru | 90 °C |
| Dimensiune racord evacuare gaze arse | 150 mm |
| Temperatura max. a gazelor de ardere | 284 °C |
| Cu termometru | Da |
| Manometru încorporat | Da |
| Cu dispozitiv de limitare a curentului de aer | Nu |
| Înălțime | 1130 mm |
| Lățime | 490 mm |
Nu au fost găsite recenzii
