Thermostahl Cazan Otel Ecowood Plus 50 - 50KW
Thermostahl Cazan Otel Ecowood Plus 50 - 50KW
ECOWOOD PLUS cazan cu control electronic, functionare pe combustibil solid 25-100 kW
Seria de cazane ECOWOOD este proiectata pentru functionare pe orice tip de combustibil solid: lemn, resturi agricole, carbune, brichete.
Cazanul este echipat cu doua usi: usa superioara pentru incarcarea combustibilului si usa inferioara pentru indepartarea cenusii.
De asemenea, in interiorul cazanului exista o usa pentru acces usor la schimbatorul de caldura.
Versiunea ECOWOOD PLUS include ventilator modulant si panou de comanda digital, care poate controla pompa de incalzire si pompa de apa calda. Aditional, la cazan se poate conecta un senzor de temperatura a gazelor arse pentru o modulare dinamica a ventilatorului si economie de combustibil.
Caracteristici principale: putere 50000 W, dimensiuni 1395x1185 mm.
Specificații tehnice
| Material rezervor cazan | Oțel |
| Potrivit pentru lemne de foc | Da |
| Putere nominală | 50.0 kW |
| Șemineu căptușit cu ceramică | Nu |
| Lungime max. lemne de foc | 465 mm |
| Tensiune de conectare | 230.0 V |
| Sistem de ieșire a presiunii max. de lucru | 3 bar |
| Sistem de ieșire a temperaturii max. de lucru | 90 °C |
| Dimensiune racord evacuare gaze arse | 180 mm |
| Temperatura max. a gazelor de ardere | 220 °C |
| Cu termometru | Da |
| Manometru încorporat | Nu |
| Cu dispozitiv de limitare a curentului de aer | Da |
| Înălțime | 1395 mm |
| Lățime | 1185 mm |
Nu au fost găsite recenzii
