Thermostahl Cazan Otel Ecowood Plus 25 - 25KW
Thermostahl Cazan Otel Ecowood Plus 25 - 25KW
ECOWOOD PLUS cazan cu control electronic, functionare pe combustibil solid 25-100 kW Seria de cazane ECOWOOD este proiectata pentru functionare pe orice tip de combustibil solid: lemn, resturi agricole, carbune, brichete.
Cazanul este echipat cu doua usi: usa superioara pentru incarcarea combustibilului si usa inferioara pentru indepartarea cenusii. De asemenea, in interiorul cazanului exista o usa pentru acces usor la schimbatorul de caldura.
Versiunea ECOWOOD PLUS include ventilator modulant si panou de comanda digital, care poate controla pompa de incalzire si pompa de apa calda. Aditional, la cazan se poate conecta un senzor de temperatura a gazelor arse pentru o modulare dinamica a ventilatorului si economie de combustibil.
Caracteristici principale: putere 25000 W, dimensiuni 1280x1185 mm.
Specificații tehnice
| Material rezervor cazan | Oțel |
| Potrivit pentru lemne de foc | Da |
| Putere nominală | 25.0 kW |
| Șemineu căptușit cu ceramică | Nu |
| Lungime max. lemne de foc | 600 mm |
| Tensiune de conectare | 230.0 V |
| Sistem de ieșire a presiunii max. de lucru | 3 bar |
| Sistem de ieșire a temperaturii max. de lucru | 90 °C |
| Dimensiune racord evacuare gaze arse | 180 mm |
| Temperatura max. a gazelor de ardere | 220 °C |
| Cu termometru | Da |
| Manometru încorporat | Nu |
| Cu dispozitiv de limitare a curentului de aer | Da |
| Înălțime | 1280 mm |
| Lățime | 1185 mm |
Nu au fost găsite recenzii
