Ferroli Cazan Otel Peleti Biopellet Pro 24 - 24KW
Ferroli Cazan Otel Peleti Biopellet Pro 24 - 24KW
BioPellet PRO sunt cazane din otel cu functionare pe peleti, complet echipate si automatizate.
Sunt cazane cu eficienta ridicata care folosesc arderea automatizata a peletiilor.
Controlul arderii este optimizat folosind un algoritm de modulare, care scade automat dozarea peletilor si a aerului pe masura ce cazanul se apropie de temperatura normala.
Caracteristici principale: putere 24000 W, dimensiuni 1564x638 mm.
Specificații tehnice
| Material rezervor cazan | Oțel |
| Potrivit pentru lemne de foc | Nu |
| Putere nominală | 24.0 kW |
| Lungime max. lemne de foc | 30 mm |
| Tensiune de conectare | 230.0 V |
| Sistem de ieșire a presiunii max. de lucru | 2 bar |
| Sistem de ieșire a temperaturii max. de lucru | 90 °C |
| Dimensiune racord evacuare gaze arse | 80 mm |
| Temperatura max. a gazelor de ardere | 120 °C |
| Cu termometru | Nu |
| Manometru încorporat | Nu |
| Cu dispozitiv de limitare a curentului de aer | Nu |
| Înălțime | 1564 mm |
| Lățime | 638 mm |
| Adâncime | 772 mm |
Nu au fost găsite recenzii
