Uniline pro resist Boiler cu 2 Serpentine 300L
Uniline pro resist Boiler cu 2 Serpentine 300L
Boiler Uniline Pro Resist
- Oțel laminat la rece cu un strat intern dublu de email, tratat la cuptor la 860°C conform DIN 4753.
- Procesul de emailare este realizat în instalațiile proprii industriale performante. Boilerele sunt verificate individual la ieșirea din unitatea de emailare, asigurând calitatea superioară a emailului.
- Serpentină interioară din oțel de înaltă rezistență (tip Tubo) integrată în partea inferioară a rezervorului, pentru conectarea la colectorul termo-solar.
- Serpentină internă opțională din oțel de înaltă rezistență (tip Tubo) integrată în partea superioară a rezervorului, pentru conectarea sursei secundare de încălzire.
- Poliuretan expandat, fără riscuri ecologice, pentru modele cu o capacitate de până la 500lt.
- Izolație flexibilă detașabilă cu o grosime de 70 mm, pentru unitățile cu capacități de 800 l și 1000 l.
Caracteristici principale: diametru 600 mm.
Specificații tehnice
| Volumu rezervor | 300 l |
| Putere nominală | 34.0 kW |
| Poziționare verticală | Da |
| Cu termometru | Da |
| Anod de protecție | Da |
| Înălțime | 1760 mm |
| Diametru | 600 mm |
| Clasă de eficiență energetică | B |
Nu au fost găsite recenzii
