Reflex Boiler cu Spirala AF 1000/1 Alb
Reflex Boiler cu Spirala AF 1000/1 Alb
Boiler ACM (Apa Calda Menajera) cu incalzirea indirecta a apei potabile, pozitie verticala, cu schimbator de caldura intern (serpentina de incalzire). Boilerul ACM este construit din otel S235JR+AR, proiectat conform DIN EN 12897 si Directiva Europeana pentru Echipamentele sub Presiune 2014/68/UE.
Emailarea interioara a rezervorului metalic, pentru realizarea conditiilor igienice necesare apei potabile, se realizeaza conform DIN 4835 T3. Boilerele ACM de pana la 500 litri sunt izolate termic cu sistem de izolatie termica nedemontabil, cu eficienta energetica ridicata, conform DIN 4102-1 clasa de material B2.
Boiler ACM de 750 si 1000 litri, izolatie termica nedemontabila, cu grosimea de 100 mm; Boiler ACM de 1500 litri si 2000 litri, cu izolatie termica detasabila din lana, cu grosimea de 120 mm, conform DIN 4102-1 clasa de material B2. Boilerele ACM de pana la 2000 de litri sunt livrate impreuna cu izolatia termica. Boilerele ACM de 3000 litri si mai mari, sunt transportate orizontal, fara izolatie termica.
Izolatia termica trebuie comandata separat. Boilerele ACM de pana la 500 de litri sunt disponibile in clasele de eficienta energetica A, B si C. Boilerele ACM > 500 de litri sunt disponibile numai in clasa de eficienta energetica C. Pierderile de caldura sunt determinate pe un banc de testare certificat extern.
Caracteristici principale: material altele, diametru 850 mm.
Specificații tehnice
| Material rezervor cazan | Oțel |
| Material carcasă | Altele |
| Protecție de suprafață rezervor | Altele |
| Volum | 931 l |
| Poziționare verticală | Da |
| Presiune de lucru primară max. | 16 bar |
| Presiune de lucru secundară max. | 10 bar |
| Cu supapă de reducere a presiunii | Nu |
| Cu manometru | Nu |
| Cu termometru | Da |
| Anod de protecție | Da |
| Diametru | 850 mm |
| Diametru nominal racord apă rece de la robinet | 1 1/4 inci (32) |
| Diametru nominal racord apă caldă de la robinet | 1 1/4 inci (32) |
Nu au fost găsite recenzii
