Reflex Vas de Expansiune Solar S 18/10
Reflex Vas de Expansiune Solar S 18/10
Vas de expansiune cu membrana neinlocuibila, pentru sisteme solare, sisteme de incalzire si sisteme de apa racita, in circuit inchis, construit in conformitate cu DIN EN 13831, omologat in conformitate cu Directiva privind Echipamentele sub Presiune 2014/68/EU.
- Acoperire exterioara durabila, din rasina epoxidica
- Pana la 33 litri cu membrana neinlocuibila iar pentru 50 - 600 litri cu diafragma neinlocuibila
- Concentratie permisa de antigel: 25 : 50%
- Cu racorduri filetate
- Pana la 33 litri cu consola si colier iar de la 50 litri in sus cu 3 picioare metalice
- Temp. maxim permisa in instalatie: 120 grade C
- Temperatura maxima de operare pentru membrana sau diafragma: 70 grade C
Caracteristici principale: presiune max 10 bar, racord Filet exterior metric, diametru 280 mm.
Specificații tehnice
| Potrivit pentru încălzire centrală | Da |
| Potrivit pentru răcire | Da |
| Potrivit pentru apă potabilă | Nu |
| Volum | 18 l |
| Presiune de lucru max. | 10 bar |
| Diametru nominal racord de expansiune | 3/4 inch (20) |
| Diametru exterior țeavă, racord de expansiune | 26.9 mm |
| Racord | Filet exterior metric |
| Culoare | Altele |
| Diametru | 280 mm |
| Înălțime | 409 mm |
Nu au fost găsite recenzii
