Reflex Vas de Expansiune Sanitar Refix de 500/10
Reflex Vas de Expansiune Sanitar Refix de 500/10
Vas de expansiune cu diafragma fara curgere pentru instalatii de alimentare cu apa care nu sunt supuse DIN 1988, de ex. sisteme de stingere a incendiilor si sisteme de apa de serviciu, incalzire prin pardoseala sau instalatii de surse de caldura.
- Recipiente montate conform DIN EN 13831.
- Aprobare conform Directivei 2014/68/CE privind echipamentele sub presiune.
- Partile in contact cu apa sunt protejate impotriva coroziunii
- Acoperire durabila din rasina epoxidica 33 litri cu console, de la 50 litri cu picioare reglabile De la Ø 1.000 mm inclusiv manometru
- Manometru si supapa de presiune de alimentare protejate cu clema
Caracteristici principale: presiune max 10 bar, racord Filet exterior metric, diametru 740 mm.
Specificații tehnice
| Potrivit pentru încălzire centrală | Da |
| Potrivit pentru răcire | Da |
| Potrivit pentru apă potabilă | Da |
| Volum | 500 l |
| Presiune de lucru max. | 10 bar |
| Diametru nominal racord de expansiune | 1 1/4 inci (32) |
| Diametru exterior țeavă, racord de expansiune | 42.4 mm |
| Racord | Filet exterior metric |
| Culoare | Albastru |
| Diametru | 740 mm |
| Înălțime | 1475 mm |
Nu au fost găsite recenzii
