Reflex Vas de Expansiune Sanitar Refix DC 200/10
Reflex Vas de Expansiune Sanitar Refix DC 200/10
Vas de expansiune cu diafragma, fara circulatie interna, pentru instalatia de alimentare cu apa a sistemelor de stingere a incendiilor, sisteme de ridicare a presiunii, instalatii de incalzire in pardoseala, instalatii geotermale sau alte instalatii de incalzire (sisteme care nu necesita indeplinirea standardului DIN 1988), in circuit inchis.
Construit si testat in conformitate cu DIN EN 13831.
Aprobare in conformitate cu Directiva Europeana privind Echipamentele sub Presiune 2014/68/EU.
Acoperire exterioara durabila, din rasina epoxidica
Diafragma neinlocuibila, conform DIN EN 13831
Partile aflate in contact cu apa sunt protejate la coroziune
Vasele stau vertical, pe 3 picioare din profile de otel de la DC 50 in sus
Caracteristici principale: presiune max 10 bar, racord Filet exterior metric, diametru 643 mm.
Specificații tehnice
| Potrivit pentru încălzire centrală | Da |
| Potrivit pentru răcire | Da |
| Potrivit pentru apă potabilă | Da |
| Volum | 200 l |
| Presiune de lucru max. | 10 bar |
| Diametru nominal racord de expansiune | 1 inch (25) |
| Diametru exterior țeavă, racord de expansiune | 33.7 mm |
| Racord | Filet exterior metric |
| Culoare | Albastru |
| Diametru | 643 mm |
| Înălțime | 883 mm |
Nu au fost găsite recenzii
