Reflex Vas de Expansiune NG 100/6
Reflex Vas de Expansiune NG 100/6
Vas de expansiune cu diafragma, pentru sisteme de incalzire si apa racita, in circuit inchis, construit in conformitate cu DIN EN 13831, omologat in conformitate cu Directiva Europeana privind Echipamentele sub Presiune 2014/68/EU.
- Acoperire exterioara durabila, din rasina epoxidica
- Diafragma neinlocuibila conform DIN EN 13831
- Picioare de sprijin de la N 35
- Concentratie permisa de antigel: 25 : 50%
- Racorduri filetate
- Temp. maxim permisa in instalatie: 120 grade C
- Temp. maxim de operare pentru diafragma: 70 grade C
Caracteristici principale: presiune max 6 bar, diametru 512 mm.
Specificații tehnice
| Potrivit pentru încălzire centrală | Da |
| Potrivit pentru răcire | Da |
| Potrivit pentru apă potabilă | Nu |
| Volum | 100 l |
| Presiune de lucru max. | 6 bar |
| Diametru nominal racord de expansiune | 1 inch (25) |
| Culoare | Gri |
| Diametru | 512 mm |
| Înălțime | 669 mm |
Nu au fost găsite recenzii
