Reflex Puffer 800L cu 1 Serpentina si Izolatie HF 800/1
Reflex Puffer 800L cu 1 Serpentina si Izolatie HF 800/1
Rezervor tampon pentru stocare agent termic Reflex Storatherm Heat, inclusiv izolatie termica, pentru sisteme de incalzire, prevazut cu 1 serpentina cu tuburi netede, pentru utilizarea unei surse externe de caldura.
Rezervor sudat, forma cilindrica, vertical, cu trei picioare cu suruburi de reglare pentru nivel si capacitate de la 300 pana la 2000 litri. Vasul este fabricat din otel S235JR + AR (RSt 37-2), netratat pe interior, cu o acoperire din vopsea pe exterior.
Racordurile de conectare ale generatorului de caldura si ale consumatorilor sunt dispuse vertical, in aliniament, compensate la un unghi de 100 grade (-50 grade , +50 grade fata de axa centrala), ca puncte de incarcare sau evacuare. Intre cele 2 aliniamente de racorduri de conectare este prevazut un aliniament vertical (30 grade fata de axa centrala) de 4 stuturi (mansoane) pentru senzori si termometre (3 x Rp 3/4” + 1 x Rp 1/2).
Racordurile de conectare tur si retur pentru serpentina, in aliniament vertical (-30 grade fata de axa centrala, 2 x Rp 1”). Izolatia termica consta dintr-un material de lana de inalta calitate (pana la 1000 litri cu grosimea de 100 mm, de la 1500 litri cu grosimea de 120 mm), detasabila, cu suprafata exterioara din folie de plastic, laminata, cu fermoar, precum si un capac izolator negru, robust, din polistiren.
Caracteristici principale: presiune max 3 bar, diametru 970 mm.
Specificații tehnice
| Potrivit pentru încălzire centrală | Da |
| Metodă de montare | Ședere pe podea |
| Material rezervor | Oțel |
| Volum | 778 l |
| Înălțime | 1825 mm |
| Diametru | 970 mm |
| Presiune de lucru max. | 3 bar |
| Temperatură max. | 95 °C |
| Dimensiune racord 1 | 1 1/2 inci |
| Dimensiune racord 2 | 1 1/2 inci |
| Clasă de eficiență energetică | C |
Nu au fost găsite recenzii
