Reflex Puffer 500L cu Izolatie HF 500/R_C
Reflex Puffer 500L cu Izolatie HF 500/R_C
Rezervor tampon pentru stocare agent termic Reflex Storatherm Heat, inclusiv izolatie termica, pentru sisteme de incalzire.
Rezervor sudat, forma cilindrica, vertical, cu trei picioare cu suruburi de reglare pentru nivel si capacitate de la 300 pana la 2000 litri. La partea inferioara a rezervorului exista un orificiu de inspectie cu Ø = 110 mm (cu flansa de service), care poate fi folosit opentruional si pentru instalarea unui element electric de incalzire Reflex EFHR (rezistenta electrica cu flansa de montaj) sau a unei serpentine detasabile
Reflex RWT1. Vasul este fabricat din otel S235JR + AR (RSt 37-2), netratat pe interior, cu o acoperire din vopsea pe exterior. Racordurile de conectare ale generatorului de caldura si ale consumatorilor sunt dispuse vertical, in aliniament, compensate la un unghi de 100 grade (-50 grade , +50 grade fata de axa centrala), ca puncte de incarcare sau evacuare. intre cele 2 aliniamente de racorduri de conectare este prevazut un aliniament vertical (30 grade fata de axa centrala) de 4 stuturi (mansoane) pentru senzori si termometre (3 x Rp 3/4” + 1 x Rp 1/2).
Izolatia termica consta dintr-un material de lana de inalta calitate (pana la 1000 litri cu grosimea de 100 mm, de la 1500 litri cu grosimea de 120 mm), detasabila, cu suprafata exterioara din folie de plastic, laminata, cu fermoar, precum si un capac izolator negru, robust, din polistiren.
Caracteristici principale: presiune max 3 bar, diametru 777 mm.
Specificații tehnice
| Potrivit pentru încălzire centrală | Da |
| Metodă de montare | Ședere pe podea |
| Material rezervor | Oțel |
| Volum | 475 l |
| Înălțime | 1950 mm |
| Diametru | 777 mm |
| Presiune de lucru max. | 3 bar |
| Temperatură max. | 95 °C |
| Dimensiune racord 1 | 1 1/2 inci |
| Dimensiune racord 2 | 1 1/2 inci |
| Clasă de eficiență energetică | C |
Nu au fost găsite recenzii
