Flamco Baseflex Vas de Expansiune 8/6
Flamco Baseflex Vas de Expansiune 8/6
- Vas expansiune 8 l rotund Baseflex 25300 FLAMCO
- Pentru sisteme închise de încălzire (conform EN12828) și de răcire.
- Construcție complet sudată.
- Membrana fixă cu formă de sac împiedică apa să intre în contact cu peretele de oțel al vasului.
- Presiunea maximă de lucru: 6 bar.
- Rezervoarele sunt conforme cu EN13831.
- Potrivit pentru sisteme cu o temperatură maximă a sistemului de 120 °C.
- Temperatura minimă / maximă pe membrană: -10 / 70 °C.
- Membrană: EPDM.
- Acoperire cu pulbere epoxidică roșie (RAL 3002) (18 litri sunt disponibili și în alb (RAL 9010)).
- În conformitate cu prevederile Directivei 2014/68/UE privind echipamentele sub presiune.
- Acoperire cu pulbere epoxidică roșie (RAL 3002).
- Baseflex 35 - 80: Echipat cu picioare.
- Jantă zincată.
Caracteristici principale: presiune max 6 bar, diametru 235 mm.
Specificații tehnice
| Potrivit pentru încălzire centrală | Da |
| Potrivit pentru răcire | Da |
| Potrivit pentru apă potabilă | Nu |
| Volum | 8 l |
| Presiune de lucru max. | 6 bar |
| Diametru nominal racord de expansiune | 3/4 inch (20) |
| Culoare | Roșu |
| Diametru | 235 mm |
| Înălțime | 272 mm |
Nu au fost găsite recenzii
