Telcomest Separator Grasimi Eco Dis 30
Telcomest Separator Grasimi Eco Dis 30
Separatoarele de grasimi-denisipator tip sunt unitati primare de tratare a apelor uzate.
Ele sunt utilizate la separarea grasimilor si uleiurilor de origine animala sau vegetala, neemulsionate prezente in apele uzate inainte de deversarea acestora in canalizarea publica sau a apelor de suprafata.
Depunerea grasimilor pe peretii sistemului de canalizare, provoaca: colmatarea acestuia, efecte urat mirositoare, coroziunea mult mai rapida si au o influenta negativa asupra functionarii statiilor de epurare.
Principala caracteristica a separatoarelor de grasimi este de a asigura, in mod natural prin gravitatie, tratarea apei poluante, pana la parametrii prevazuti in normele legale.
Caracteristici principale: dimensiuni 1500x1170 mm.
Specificații tehnice
| Material adâncitură | Plastic |
| Calitate material adâncitură | Polietilenă (PE) |
| Potrivit pentru grăsimi (organice) | Da |
| Diametru exterioar țeavă-toate racordurile | 110 mm |
| Volum lichid | 1360 l |
| Capacitate design (număr de persoane) | {Min=27.0, Max=45.0} |
| Capacitate debit | 5.52 l/s |
| Înălțime racord de scurgere | 1270 mm |
| Înălțime margine de revărsare | 1230 mm |
| Lățime | 1170 mm |
| Înălțime | 1500 mm |
Nu au fost găsite recenzii
