Reventon Aeroterma HC70-3S 5.0-80.1 KW
Reventon Aeroterma HC70-3S 5.0-80.1 KW
Aeroterma pe apa Reventon HC70-3S - 68.5 kW
Aeroterma pe apa Reventon HC70-3S este alimentata cu agentul termic produs de catre o sursa de caldura centralizata (centrala termica pe lemne/gaz/electrica, pompa de caldura) pentru a produce aer cald, fiind un echipament dedicat incalzirii spatiilor mari. Carcasa acesteia este realizata din material EPP, ceea ce ii confera rezistenta sporita si o greutate redusa. Acest material este capabil sa preia incarcari considerabile fara a se deforma si nu se deterioreaza sub influenta lubrifiantilor, a uleiurilor si a chimicalelor.
Echipamentul este gandit exclusiv pentru incalzirea si ventilarea spatiilor industriale, atelierelor, spatiilor de depozitare. Permite amplasarea pe verticala sau orizontala, cu ajutorul suportului, care se poate monta pe perete sau plafon.
- baterie de incalzire din cupru cu aripioare de aluminiu
- carcasa din spuma polipropilenica EPP cu rezistent foarte buna la socuri mecanice, umezeala si coroziune
- ventilator axial cu grad de protectie IP54 in acord cu norma EcoDesign
- ca accesoriu se pot achizitiona suport de montaj ce permit rotatia aerotermelor cat si montajul lor inclinate la 45 sau 60 grd ( se achizitioneaza separat - nu se livreaza cu aeroterma )
- aerotermele pot fi controlate cu termostat cu 3 viteze RTHC-3S ( se achizitioneaza separat - nu se livreaza cu aeroterma )
Caracteristici principale: putere 1000 W, presiune max 1600.0 kPa bar, diametru 3/4 inch (20) mm, dimensiuni 598x636 mm.
Specificații tehnice
| Material schimbător de căldură | Altele |
| Capacitate termică | {Min=31.7, Max=60.6} kW |
| Volum de aer | {Min=1450.0, Max=3400.0} m³/h |
| Tensiune de conectare | 230.0 V |
| Curent nominal | 1.08 A |
| Putere electrică de intrare max. | 240 W |
| Nivel de presiune acustică la înălțimea de 5 metri | {Min=49.0, Max=58.0} dB(A) |
| Înălțime | 598 mm |
| Lățime | 636 mm |
| Adâncime | 598 mm |
| Diametru nominal | 3/4 inch (20) |
| Presiune de lucru max. | 1600.0 kPa |
| Conținut de apă | 2.85 l |
| Greutatea netă | 19.5 kg |
Nu au fost găsite recenzii
