Grundfos Pompa Magna1 40-150 F250 PN6/10
Grundfos Pompa Magna1 40-150 F250 PN6/10
Pompele MAGNA constituie o gama larga de pompe de circulatie mici, medii si mari, dotate cu echipamente de comunicare si motoare cu turatie controlata electronic pe baza tehnologiei cu magnet permanent (PM) si cu motor cu stator compact.
MAGNA va analiza automat sistemul de incalzire, va gasi setarea optima si va continua sa-si adapteze functionarea la modificarile solicitate. Rezultatul este confortul optim si consumul minim de energie.
In plus, pompele MAGNA sunt extrem de flexibile si fiabile, au niveluri reduse de zgomot, viata lunga si nu necesita intretinere.
Sunt dotate cu comunicare IR si pot oferi control si monitorizare externa prin module suplimentare.
Caracteristici principale: material fontă, racord Flanșă, diametru DN 40 mm.
Specificații tehnice
| Material carcasă | Fontă |
| Material carcasă pompă | Fontă |
| Debitul nominal | 15.87 m³/h |
| Inaltime de refulare la debit nominal | 84.71 kPa |
| Diametru nominal | DN 40 |
| Racord | Flanșă |
| Clasa de compresie a articolelor | PN 10 |
| Clasa de compresie a flanșei | PN 10 |
| Tensiune de conectare | 1 x 230 V |
| Frecvență | 50/60 Hz |
| Puterea de intrare a motorului (P1) pe motor | 615.0 kW |
| Indice de eficiență energetică (EEI) | 0.2 |
| Dimensiune racord carcasă pompă | DN 40 |
| Lungime constructivă | 250 mm |
| Grad de protecție (IP) | IPX4 |
Nu au fost găsite recenzii
