Grundfos Pompa Magna1 32-60 180 PN10
Grundfos Pompa Magna1 32-60 180 PN10
Magna 1 este o pompa de circulare destinata vehicularii lichidelor in sisteme de incalzire cu debite variabile, unde este de dorit optimizarea setarii punctului de functionare al pompei, reducand astfel costurile cu energia.
Pompa Grundfos Magna 1 este destinata circulatiei lichidelor in: incalzire, racire, apa calda menajera, sisteme cu pompe de caldura din sursa geotermala.
Aceasta prezinta cateva functii caracteristice:
control proportional al presiunii,
control al presiunii constant,
regim de curba constanta/turatie constanta,
nu este necesara protectia externa a motorului,
interval larg de temperaturi in care temperatura lichidului si temperatura mediului inconjurator sunt independente intre ele.
Caracteristici principale: material fontă, racord Filet exterior cilindric BSPP-G (ISO 228-1), diametru DN 32 mm.
Specificații tehnice
| Material carcasă pompă | Fontă |
| Material carcasă | Fontă |
| Debitul nominal | 4.83 m³/h |
| Inaltime de refulare la debit nominal | 45.2 kPa |
| Diametru nominal | DN 32 |
| Racord | Filet exterior cilindric BSPP-G (ISO 228-1) |
| Clasa de compresie a articolelor | PN 10 |
| Clasa de compresie a flanșei | PN 10 |
| Tensiune de conectare | 1 x 230 V |
| Frecvență | 50/60 Hz |
| Puterea de intrare a motorului (P1) pe motor | 111.0 kW |
| Indice de eficiență energetică (EEI) | 0.2 |
| Dimensiune racord carcasă pompă | 2 inci |
| Lungime constructivă | 180 mm |
| Grad de protecție (IP) | IPX4 |
Nu au fost găsite recenzii
