Grundfos Pompa Magna1 32-120 180 PN10
Grundfos Pompa Magna1 32-120 180 PN10
Pompa de recirculare Grundfos MAGNA1 este un produs competitiv proiectat pentru circulatia lichidelor in sistemele de incalzire in care se doreste un control simplu si comunicare.
MAGNA1 este ideala pentru proiecte de dezvoltare mai mari si este inlocuirea perfecta a pompelor UPS in sistemele existente.
Prin reglarea punctului de functionare la cererea reala de caldura, pompa reduce costurile de energie.
Caracteristici principale: material fontă, racord Filet exterior cilindric BSPP-G (ISO 228-1), diametru DN 32 mm.
Specificații tehnice
| Material carcasă | Fontă |
| Material carcasă pompă | Fontă |
| Debitul nominal | 5.73 m³/h |
| Inaltime de refulare la debit nominal | 70.2 kPa |
| Diametru nominal | DN 32 |
| Racord | Filet exterior cilindric BSPP-G (ISO 228-1) |
| Clasa de compresie a articolelor | PN 10 |
| Clasa de compresie a flanșei | PN 10 |
| Tensiune de conectare | 1 x 230 V |
| Frecvență | 50/60 Hz |
| Puterea de intrare a motorului (P1) pe motor | 188.0 kW |
| Indice de eficiență energetică (EEI) | 0.2 |
| Dimensiune racord carcasă pompă | 2 inci |
| Lungime constructivă | 180 mm |
| Grad de protecție (IP) | IPX4 |
Nu au fost găsite recenzii
