Grundfos Pompa Alpha2 32-60 180
Grundfos Pompa Alpha2 32-60 180
Noua pompă de circulare ALPHA2 îmbunătățită oferă eficientă energetică de neegalat pe baza tehnologiilor Grundfos verificate și este alegerea perfectă pentru aplicații de incălzire, aer condiționat și răcire, cu temperaturi ale mediului pompat de până la 2 grd C. Cu noua ALPHA2 nu mai trebuie să aveți grija setărilor complicate pentru pompe. Instalați pur și simplu pompa și o lăsați pe setarea din fabrica, AUTOADAPT. Noua ALPHA2 va analiza automat sistemul de incălzire, va găsi setarea optimă și va continua să-și adapteze funcționarea la modificările solicitate.
Caracteristici principale: material fontă, racord Filet exterior cilindric BSPP-G (ISO 228-1), diametru DN 32 mm.
Specificații tehnice
| Material carcasă | Fontă |
| Material carcasă pompă | Fontă |
| Debitul nominal | 1.94 m³/h |
| Inaltime de refulare la debit nominal | 32.16 kPa |
| Diametru nominal | DN 32 |
| Racord | Filet exterior cilindric BSPP-G (ISO 228-1) |
| Clasa de compresie a articolelor | PN 10 |
| Clasa de compresie a flanșei | PN 10 |
| Tensiune de conectare | 1 x 230 V |
| Frecvență | 50/60 Hz |
| Puterea de intrare a motorului (P1) pe motor | 34.0 kW |
| Indice de eficiență energetică (EEI) | 0.17 |
| Dimensiune racord carcasă pompă | 2 inci |
| Clasă de eficiență energetică | A |
| Lungime constructivă | 180 mm |
Nu au fost găsite recenzii
