Ferro Cazan Stativ cu Boiler Incorporat Solid Comfort 35 fara Kit
Ferro Cazan Stativ cu Boiler Incorporat Solid Comfort 35 fara Kit
- adaptor concentric încorporat cu piese de legătură Ø60/Ø100
- control la distanță prin intermediul sistemului TERMET COMFORT cu posibilitatea extinderii cu zone suplimentare și gestionarea de la distanță a boilerului de apă caldă menajeră (pentru oferta completă a sistemului TERMET COMFORT, consultați pagina 83)
- posibilitatea de a conecta termostate On/Off 0-10V și Open-Therm
- boiler încorporat de apă caldă menajeră din oțel inoxidabil cu capacitate de 100 litri, având o serpentă din oțel inoxidabil cu putere mare de până la 30 kW. Acestea asigură încălzirea instantanee a apei din rezervor, chiar și la un consum ridicat de apă
- acces la apă caldă imediat după deschiderea robinetului
- schimbător de căldură modern cu randament ridicat – schimbător sub forma unei singure serpentine din oțel inoxidabil cu rezistență hidraulică scăzută și rezistență la acumularea de depuneri
- arzător de ultimă generație care oferă o plajă largă de modulare (13%100%)
- pompă de circulație de înaltă eficiență (EEI≤0,23)
- ventilator modulant controlat electronic
- funcționare silențioasă a centralei (49/50 dB)
- prietenos cu mediul inconjurător: cea mai mare clasă de NOx (clasa 6)
- sistem complet de siguranță
- funcție anti-legionella
- centrala este echipată cu un vas de expansiune pentru încălzire centrală și apă caldă menajeră.
- posibilitatea de a conecta un sistem de recirculare apă menajeră
Caracteristici principale: presiune max 3 bar, dimensiuni 1869x520 mm.
Specificații tehnice
| Material schimbător de căldură | Oțel inoxidabil |
| Putere nominală, 80-60 °C | 35.0 kW |
| Putere nominală, 50-30 °C | 39.0 kW |
| Semnal de control OpenTherm | Da |
| Presiune de lucru permisă max. | 3 bar |
| Eficiență | 109 % |
| Debit de apă caldă menajeră (ACM) conform EN 13203-1 | 15.4 l/min |
| Circuit de pompare încorporat | Da |
| Vas de expansiune încorporat | Da |
| Înălțime | 1869 mm |
| Lățime | 520 mm |
| Adâncime | 490 mm |
| Dimensiune racord evacuare gaze arse | 60 mm |
Nu au fost găsite recenzii
