Reflex Boiler cu Spirala Dubla AF 500/2 Alb
Reflex Boiler cu Spirala Dubla AF 500/2 Alb
Rezervor de apa calda pentru incalzirea indirecta a apei calde menajere cu suport solar in varianta verticala cu doua schimbatoare de caldura interne. Rezervor de stocare din otel S235JR+AR, proiectat conform DIN EN 12897 si Directiva privind echipamentele sub presiune 2014/68/UE.
Emailarea apei potabile perfecte igienice se realizeaza conform DIN 4753 T3.
Rezervor ACM de pana la 500 litri izolat cu sistem de izolare nedemontabil de mare eficienta conform DIN 4102-1 clasa de material B2;
Rezervor ACM > 500 pana la 1000 litri izolat cu 100 mm;
Rezervor ACM > 1000 litri cu izolatie de 120 mm detasabila, conform DIN 4102-1 clasa de material B2.
Rezervoarele de pana la 2000 litri sunt livrate gata izolate. Rezervoarele mai mari de 3000 litri se transporta pe orizontala, fara izolatie. Izolatia trebuie comandata separat. Rezervor de apa potabila de pana la 500 de litri disponibil in clasele de eficienta energetica A, B si C. Rezervor de apa menajera > 500 de litri disponibil numai in clasa de eficienta energetica C.
Caracteristici principale: material altele, diametru 700 mm.
Specificații tehnice
| Material rezervor cazan | Oțel |
| Material carcasă | Altele |
| Protecție de suprafață rezervor | Emailat |
| Volum | 500 l |
| Poziționare verticală | Da |
| Presiune de lucru primară max. | 16 bar |
| Presiune de lucru secundară max. | 10 bar |
| Cu supapă de reducere a presiunii | Nu |
| Cu manometru | Nu |
| Cu termometru | Da |
| Anod de protecție | Da |
| Diametru | 700 mm |
| Diametru nominal racord apă rece de la robinet | 1 1/4 inci (32) |
| Diametru nominal racord apă caldă de la robinet | 1 1/4 inci (32) |
Nu au fost găsite recenzii
