Reflex Vas de Expansiune Sanitar Refix de 8/10
Reflex Vas de Expansiune Sanitar Refix de 8/10
- Membrana tip sac, conform DIN EN 13831, inlocuibila de la 50 litri in sus
- Presiune maxima de operare: 10 bar, 16 bar sau 25 bar
- Partile aflate in contact cu apa sunt protejate la coroziune
- Acoperire exterioara durabila, din rasina epoxidica
- De la Ø 1000 mm includ manometru in camera de gaz, manometrul si supapa de aer fiind protejate de un colier metalic
- Pentru 33 litri varianta cu colier de fixare pe perete
- Vasele stau vertical, pe 3 picioare din profile de otel de la DE 50 in sus
- Urmatoarele tipuri de vase de expansiune Refix DE sunt echipate din fabrica cu un cuplaj pentru montare detector de rupere a membranei MBM II: →10/16/25bar: capacitate ≥1000litri / Ø >=1000mm
Caracteristici principale: presiune max 10 bar, racord Filet exterior metric, diametru 206 mm.
Specificații tehnice
| Potrivit pentru încălzire centrală | Da |
| Potrivit pentru răcire | Da |
| Potrivit pentru apă potabilă | Da |
| Volum | 8 l |
| Presiune de lucru max. | 10 bar |
| Diametru nominal racord de expansiune | 3/4 inch (20) |
| Diametru exterior țeavă, racord de expansiune | 26.9 mm |
| Racord | Filet exterior metric |
| Culoare | Albastru |
| Diametru | 206 mm |
| Înălțime | 332 mm |
Nu au fost găsite recenzii
