Reflex Vas de Expansiune N 800/6
Reflex Vas de Expansiune N 800/6
Vas de expansiune cu diafragma, pentru sisteme de incalzire si apa racita, in circuit inchis, construit in conformitate cu DIN EN 13831, omologat in conformitate cu Directiva Europeana privind Echipamentele sub Presiune 2014/68/EU.
Acoperire exterioara durabila, din rasina epoxidica
Diafragma neinlocuibila conform DIN EN 13831
Picioare de sprijin de la N 35
Concentratie permisa de antigel: 25 : 50%
Racorduri filetate
Temp. maxim permisa in instalatie: 120 grade C
Temp. maxim de operare pentru diafragma: 70 grade C
Caracteristici principale: presiune max 6 bar, racord Filet exterior metric, diametru 740 mm.
Specificații tehnice
| Potrivit pentru încălzire centrală | Da |
| Potrivit pentru răcire | Da |
| Potrivit pentru apă potabilă | Nu |
| Volum | 800 l |
| Presiune de lucru max. | 6 bar |
| Diametru nominal racord de expansiune | 1 inch (25) |
| Diametru exterior țeavă, racord de expansiune | 33.7 mm |
| Racord | Filet exterior metric |
| Culoare | Altele |
| Diametru | 740 mm |
| Înălțime | 1996 mm |
Nu au fost găsite recenzii
