Reflex Vas de Expansiune N 8/4
Reflex Vas de Expansiune N 8/4
Vas de expansiune cu diafragma, pentru sisteme de incalzire si apa racita, in circuit inchis, construit in conformitate cu DIN EN 13831, omologat in conformitate cu Directiva Europeana privind Echipamentele sub Presiune 2014/68/EU.
- Acoperire exterioara durabila, din rasina epoxidica
- Diafragma neinlocuibila conform DIN EN 13831
- Picioare de sprijin de la N 35
- Concentratie permisa de antigel: 25 : 50%
- Racorduri filetate
- Temp. maxim permisa in instalatie: 120 grade C
- Temp. maxim de operare pentru diafragma: 70 grade C
Caracteristici principale: presiune max 4 bar, racord Filet exterior metric, diametru 272 mm.
Specificații tehnice
| Potrivit pentru încălzire centrală | Da |
| Potrivit pentru răcire | Da |
| Potrivit pentru apă potabilă | Nu |
| Volum | 8 l |
| Presiune de lucru max. | 4 bar |
| Diametru nominal racord de expansiune | 3/4 inch (20) |
| Diametru exterior țeavă, racord de expansiune | 26.9 mm |
| Racord | Filet exterior metric |
| Culoare | Altele |
| Diametru | 272 mm |
| Înălțime | 236 mm |
Nu au fost găsite recenzii
