Esbe VZC162 Vana Motorizata de Derivatie 3/4"
Esbe VZC162 Vana Motorizata de Derivatie 3/4"
Seria VZC de ventile (vane) de comutatie/derivatie este destinata a fi utilizata in aplicatii ca: pompe de caldura, incalzire prin pardoseala, control de zona, ventilo-convectoare sisteme solare.
Ventilele VZC sunt fabricate din alama DZR si sunt capabile sa schimbe rapid directia de curgere intre cele doua circuite.
Comanda de comutare de pe portul A pe B este data de un echipament de control on/off (ex. termostat, comutator, etc.).
Cu servomotorul demontat ventilul mentine o pozitie de mijloc ce permite curgerea pe ambele circuite in mod egal.
Caracteristici principale: material alamă, racord 3/4", diametru DN 20 mm, dimensiuni 141x70 mm.
Specificații tehnice
| Material carcasă | Alamă |
| Calitate material | Alamă rezistentă la dezincifiere (DZR) |
| Diametru nominal | DN 20 |
| Clasa de compresie a articolelor | PN 6 |
| Diferență max. de presiune în poziția deschisă | 0.8 bar |
| Temperatură medie max. (continuă) | 95 °C |
| Protecție suprafață | Netratat |
| Temperatură medie min. (continuă) | 5 °C |
| Valoarea Kvs | 3.5 |
| Tensiune de alimentare | 230 V c.a. |
| Frecvență | 50 Hz |
| Potrivit pentru operare manuală | Nu |
| Timp de funcționare | 3.0 s |
| Grad de protecție (IP) | IP20 |
| Putere electrică de intrare max. | 15.0 VA |
Nu au fost găsite recenzii
