Inventor Empvi-18wfi/empvo-18 Aparat AC Split Emperor Wifi 18000 Btu
Inventor Emperor - Aparat de aer condiționat tip split de perete EMPVI-18WFI/EMPVO-18
Clasa energetică A+++ la răcire și încălzire la toate capacitățile
Tehnologia inovatoare a aparatelor de aer condiționat Inventor asigură performanțe excelente la cel mai mic cost. Profitați de cea mai înaltă clasă energetică A+++ și obțineți economii mari de energie și bani! Creați și bucurați-vă de o atmosferă ideală.
Mod Triple Eco
Descoperiți modul Triple Eco pentru economii maxime de energie și confort ideal! Selectați unul dintre cele trei niveluri de eficiență diferite pentru a vă seta aparatul de aer condiționat, atât pentru răcire, cât și pentru încălzire.
Bucurați-vă de temperatura perfectă, reducând în același timp costurile de operare, conform nevoilor dvs. de fiecare dată.
Senzor de mișcare
Asigurați economii maxime de energie și condiții ideale în căminul tău, datorită tehnologiei detectorului de mișcare. Creați atmosfera pe care o dorești, ajustând fluxul de aer al aparatului tău de aer condiționat astfel încât să fie îndreptat către sau împotriva poziției tale și bucură-te de condiții impecabile de confort. Reducerea costurilor funcționale și economiile de bani sunt realizate datorită capacității detectorului de mișcare de a-și reduce sau de a-și impune performanța, de fiecare dată când este detectată prezența sau absența dumneavoastră din încăpere.
Mod Ultra Silentios 16dB(A)
Activați funcționarea silențioasă a aparatului dumneavoastră de aer condiționat și bucurați-vă de senzația de liniște absolută. Datorită designului special și tehnologiei avansate a aparatului de aer condiționat, te bucuri de un nivel redus de zgomot, de la 16dB(A).
Design impresionant
Îmbunătățește estetica spațiului tău cu noua serie de aparate de aer condiționat Emperor. Având un design negru elegant și materiale de înaltă calitate, aceste unități întruchipează cele mai recente tendințe în decorul modern, transformând spațiul dvs. într-o vitrină de eleganță și lux contemporan.
Specificații tehnice
| Principiul de funcționare | Răcire și încălzire |
| Model (unitate interioară) | Perete (înalt) |
| Tip de agent frigorific | R32 |
| Tensiune de conectare | 220 V |
| Număr faze | 1 |
| Frecvență | 50 Hz |
| Capacitate de răcire | {Min=1.4, Max=6.0} kW |
| Capacitate de încălzire | {Min=1.4, Max=6.8} kW |
| SEER (răcire) | 8.5 |
| SCOP (încălzire) | 4.6 |
| Răcire din clasa de eficiență energetică | A+++ |
| Clasă de eficiență energetică pentru încălzire | A++ |
| Înălțime unitate interioară | 323 mm |
| Lățime unitate interioară | 999 mm |
| Adâncime unitate interioară | 225 mm |