Reventon Aeroterma HC50-3S 5.0-65.8 KW
Reventon Aeroterma HC50-3S 5.0-65.8 KW
Aeroterma pentru incalzire cu agent termic cu 3 trepte de turatie, Reventon HC30-3S, 26.4 kW, 230 V, 12 kg, este destinat incalzirii / racirii spatiilor mari.
Aerotermele se vor alimenta cu agent termic de la o instalatie centralizata de incalzire.
Folosirea unor noi tehnologii garanteaza eficienta ridicata, fiabilitate si confort.
Carcasa este realizata din polipropilena EPP, ceea ce ii confera rezistenta sporita si o greutate redusa.
Acest material este capabil sa preia incarcari considerabile fara a se deforma, nu se deterioreaza sub influenta lubrifiantilor, a uleiurilor si a chimicalelor , are proprietati excelente de atenuare fonica , este ecologic (100% reciclabil).
Caracteristici principale: putere 8000 W, presiune max 1600.0 kPa bar, diametru 3/4 inch (20) mm.
Specificații tehnice
| Material schimbător de căldură | Altele |
| Capacitate termică | {Min=34.6, Max=49.8} kW |
| Volum de aer | {Min=2600.0, Max=5000.0} m³/h |
| Tensiune de conectare | 230.0 V |
| Curent nominal | 2.2 A |
| Putere electrică de intrare max. | 480 W |
| Nivel de presiune acustică la înălțimea de 5 metri | {Min=51.0, Max=62.0} dB(A) |
| Diametru nominal | 3/4 inch (20) |
| Presiune de lucru max. | 1600.0 kPa |
| Greutatea netă | 20.5 kg |
Nu au fost găsite recenzii
