Reventon Aeroterma HC35-3S 2.14-40.1 KW
Reventon Aeroterma HC35-3S 2.14-40.1 KW
Aeroterma pentru incalzire cu agent termic cu 3 trepte de turatie, Reventon HC30-3S, 26.4 kW, 230 V, 12 kg, este destinat incalzirii / racirii spatiilor mari.
Aerotermele se vor alimenta cu agent termic de la o instalatie centralizata de incalzire.
Folosirea unor noi tehnologii garanteaza eficienta ridicata, fiabilitate si confort.
Carcasa este realizata din polipropilena EPP, ceea ce ii confera rezistenta sporita si o greutate redusa.
Acest material este capabil sa preia incarcari considerabile fara a se deforma, nu se deterioreaza sub influenta lubrifiantilor, a uleiurilor si a chimicalelor, are proprietati excelente de atenuare fonica,este ecologic (100% reciclabil).
Caracteristici principale: putere 1000 W, presiune max 1600.0 kPa bar, diametru 3/4 inch (20) mm.
Specificații tehnice
| Material schimbător de căldură | Altele |
| Capacitate termică | {Min=17.3, Max=30.3} kW |
| Volum de aer | {Min=1100.0, Max=2700.0} m³/h |
| Tensiune de conectare | 230.0 V |
| Curent nominal | 0.84 A |
| Putere electrică de intrare max. | 190 W |
| Nivel de presiune acustică la înălțimea de 5 metri | {Min=46.0, Max=54.0} dB(A) |
| Diametru nominal | 3/4 inch (20) |
| Presiune de lucru max. | 1600.0 kPa |
| Conținut de apă | 1.35 l |
| Greutatea netă | 12.5 kg |
Nu au fost găsite recenzii
