Reventon Aeroterma HC20-3S 1.55-28.4 KW
Reventon Aeroterma HC20-3S 1.55-28.4 KW
Aeroterma pentru incalzire cu agent termic cu 3 trepte de turatie, Reventon HC20-3S, 22.4 kW, 230 V, 11.5 kg, este destinat incalzirii / racirii spatiilor mari. Aerotermele se vor alimenta cu agent termic de la o instalatie centralizata de incalzire.
Folosirea unor noi tehnologii garanteaza eficienta ridicata, fiabilitate si confort.
Carcasa este realizata din polipropilena EPP, ceea ce ii confera rezistenta sporita si o greutate redusa.
Acest material este capabil sa preia incarcari considerabile fara a se deforma, nu se deterioreaza sub influenta lubrifiantilor, a uleiurilor si a chimicalelor , are proprietati excelente de atenuare fonica , este ecologic (100% reciclabil).
Caracteristici principale: putere 4000 W, presiune max 1600.0 kPa bar, diametru 3/4 inch (20) mm, dimensiuni 598x636 mm.
Specificații tehnice
| Material schimbător de căldură | Altele |
| Capacitate termică | {Min=8.4, Max=22.4} kW |
| Volum de aer | {Min=2400.0, Max=3400.0} m³/h |
| Tensiune de conectare | 230.0 V |
| Curent nominal | 0.84 A |
| Putere electrică de intrare max. | 180 W |
| Nivel de presiune acustică la înălțimea de 5 metri | {Min=42.0, Max=54.0} dB(A) |
| Înălțime | 598 mm |
| Lățime | 636 mm |
| Diametru nominal | 3/4 inch (20) |
| Presiune de lucru max. | 1600.0 kPa |
| Conținut de apă | 0.65 l |
| Greutatea netă | 11.5 kg |
Nu au fost găsite recenzii
